“News24” dhe “BalkanWeb” zbardhin vendimin e qeverisë për gjendjen e jashtëzakonshme, e cila do të drejtohet nga kryeministri Edi Rama dhe do të zgjasë 30 ditë.

Në VKM që “BalkanWeb” e sjell të plotë thuhet se do të krijohet “Komiteti Ndërministror i Emergjencave Civile (KNEC), si organi më i lartë për koordinimin dhe bashkërendimin e veprimeve të institucioneve shtetërore dhe të subjekteve private, si dhe të burimeve financiare e materiale për përballimin e fatkeqësisë natyrore”.


Më poshtë, iu sjellim të plotë VKM-në e qeverisë, që tregon me detaje çfarë përmban gjendja e jashtëzakonshme, e shpallur sot nga kryeministri Rama në Tiranë dhe Durrës.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb