Policia italiane ka informuar se është ekstraduar sot nga Shqipëria në Itali Artur Milaqi 32 vjeç, i arrestuar në shkurt në Durrës, në kuadër të operacionit të koduar “Metropolis”.

Ndaj Milaqit rëndon akuza e trafikut ndërkombëtar të drogës nga Kolumbia në Itali.

Milaqi konsiderohet kapo i një grupi trafikantësh që transportonin kokainë nga Kolumbia në Holandë e më pas në Itali.

Artur Milaqi pas mbërritjes sot në aeroportin Fiumicino në Romë është transportuar drejt burgut të Breshës në dispozicion të autoriteteve gjyqësore.

(d.xh/ BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb