Një 30-vjeçar shqiptar nga Kosova, të enjten, është vrarë në qendër të qytetit të Hanoverit në Gjermani.

Mediat gjermane raportojë se 30-vjeçari, u qëllua me armë zjarri në një nga kryqëzimet e qytetit gjerman, teksa ndodhej brenda automjetit të tij tip “Porsche Cayenne”, ku si pasojë mbeti i vrarë në vend.

Lidhur me këtë rast, i dyshuari i ngjarjes, Rinor Z. nga Kosova u përball me autoritetet sot pasdite.

Ai u shfaq i shoqëruar nga avokati i tij, Clemens Angerer, teksa edhe iu shpall urdhri i arrestit.

I dyshuari tani është në paraburgim. Prokuroria publike akuzon atë për vrasje, raporton rnd.de

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb