ELBASAN

Gledjan Llatja, të cilit PS i besoi Bashkinë e Elbasanit në 30 qershor, është zyrtarisht kryetar i Bashkisë, edhe me vendim gjykate.

Në vendimin që disponon “BalkanËeb”, dhënë nga gjyqtarja Pajtime Fetahu, konfirmohet mandati i fituar nga Gledjan Llatja për të drejtuar Elbasanin në 4 vitet e ardhshme. Llatja do të zëvendësojë kryebashkiakun Qazim Sjedinin i cili Bashkinë pas 3 mandatesh në krye të saj.

Vendim Per Mandatin
Vendim Per Mandatin

Vendimi është marrë ditën e sotme, pas kërkesës së dorëzuar nga vetë Llatja në gjykatën e Elbasanit për vërtetimin e mandatit. Në 30 qershor, Gledian Llatja nuk kishte kandidat përballë për Bashkinë e Elbasanit, kjo pasi opozita nuk vendosi të marrë pjesë në zgjedhje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb