PS deri tani rezulton të ketë fituar rreth 2/3 e vendeve në të gjitha këshillat bashkiakë në shtatë bashkitë e Qarkut të Elbasanit, ndërsa Partia e Gjelbër është surpriza e 30 qershorit.

Ky subjekt ka fituar disa vende në të shtatë bashkitë e Qarkut të Elbasanit dhe në atë të Gramshit do ketë përfaqësimin më të madh që ka pasur Partia e Gjelbër ndonjëherë në shkallë vendi me rreth 30% të përbërjes së këtij këshilli me 21 anëtarë!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb