ELBASAN

Në qarkun e Elbasanit ka pasur temperatura të ulëta nën zero në gjithë territorin. Sipas Emergjencave Civile, akset rrugore nacionale janë të hapura, ndërsa firmat kontraktuese në vendet problematike ku ka pasur ngrica kanë hedhur kripë.

Në furnizimin me energji elektrike ka 6 kabina me defekt në fshatin Grabovë, Njësia Administrative Lenie, bashkia Gramsh. Edhe në Njësinë Administrative Labinot Mal rruga është e kalueshme, por me zinxhirë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: