Elon Musk ka mohuar pretendimet se ai ka pasur një lidhje me gruan e bashkëthemeluesit të Google, Sergey Brin dhjetorin e kaluar, gjë që dyshohet se çoi në divorcin e çiftit, sipas Daily Mail.

Miliarderi shkroi në Twitter në përgjigje të një artikulli në Wall Street Journal që përshkruante sagën e ndyrë: ‘Kjo është absurde. Unë dhe Sergey jemi miq dhe ishim në një festë së bashku mbrëmë! Unë e kam parë Nicole vetëm dy herë në tre vite dhe në të gjitha rastet kemi qenë më njerëz përreth. Asgjë romantike.’

Ai më pas tha: “Nuk kam bërë seks prej shumë vitesh.”

  • foto galeri
  • foto galeri

WSJ ka shkruar kaq shumë artikuj të mirë rreth meje dhe Tesla, aq sa kam humbur numërimin! Është e turpshme për ta, sinqerisht’. WSJ supozohet të ketë një standard të lartë për gazetarinë dhe, për momentin, ata nuk e kanë. WSJ duhet të tregojë histori që në fakt kanë rëndësi për lexuesit e tyre dhe të kenë bazë të qëndrueshme faktike, jo thashetheme të rastësishme të palëve të treta,” shtoi ai.

Thuhet se Musk ka pasur një përplasje të shkurtër me avokaten e Brin, Nicole Shanahan në Art Basel, një ngjarje shumëditore arti në Miami, në dhjetor të vitit të kaluar. Dyshohet se kjo e shtyu Brin, njeriun e tetë më të pasur në botë me një pasuri neto prej 95 miliardë dollarësh, të paraqesë kërkesë për divorc në janar.

Ai përmendi faktin se kishin dallime me njeri-tjetrin si arsye, por Wall Street Journal të dielën raportoi se ishte biseda e Musk me Nicole ajo që sinjalizoi fundin e martesës së tyre. Art Basel u zhvillua në Miami vitin e kaluar midis 2 dhe 4 dhjetorit, raporton abcnews.al.

Sipas burimeve të Journal, Nicole dhe Sergey tashmë kishin probleme për shkak të stresit të COVID-19. Ata po debatonin edhe për kujdesin e vajzës së tyre katërvjeçare. Burimet e cituara nga Journal thonë se Nicole tani po kërkon 1 miliardë dollarë për divorcin e tyre – një pjesë e pasurisë prej 95 miliardë dollarësh të burrit të saj.

Skandali i fundit romantik që ka ndodhur me Musk, vjen në mes të betejës së tij të vazhdueshme ligjore me Twitter, e cila po dëmton imazhin e kompanisë, por edhe të ardhmen e mediave sociale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb