Inxhinieri, dizajneri dhe filantropi Elon Musk është bërë njeriu i tretë më i pasur në planet.

Pasuria e tij ka shkuar në 115 miliardë dollarë, teksa së fundmi kaloi Zuckerbergun e FB me 110 milionë dollarë.

Tashmë para tij është pikërisht Bill Gates me vetëm 10 miliardë dollarë përpara.

Duket se Musk do të jetë personi i dytë më i pasur në botë, por ndërkohë i pari qëndron Jeff Bezos i cili po thyen rekorde historike pasi pasuria i ka shkuar në 202 miliardë dollarë, dhe rritja filloi pikërisht gjatë pandemisë.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb