Elon Musk shiti aksionet e Tesla-s me vlerë afro 7 miliardë dollarë (6.9 miliardë), sipas një dokumenti të depozituar në SEC, rregullatorin e tregut të aksioneve në SHBA dhe të postuar në faqen e saj të internetit.

Multimiliarderi dhe shefi i Tesla-s, i përfshirë aktualisht në një betejë ligjore për blerjen e rrjetit social Twitter, shiti rreth 7.9 milionë aksione të Tesla-s midis 5 dhe 9 gushtit, sipas dokumentit.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb