Krijimi i një vaksine kundër COVID-19 brenda një viti zbulon një skenar optimist në bazë të testeve që janë kryer aktualish, theksoi Agjencia Europiane e Medikamenteve (EMA).

“Ne mund të shikojmë mundësinë nëse gjithçka zhvillohet ashtu si është parashikuar që disa vaksina të jenë gati brenda një viti”, konfirmoi Marco Cavaleri, drejtor i strategjisë në EMA, në një videokonferencë.(Atsh)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb