Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

Për pandispanjën:

4 vezë
100 gr sheqer
100 gr miell
1 lugë pluhur pjekës

Për çokokremin:

5 lugë gjalpë lajthish
4 lugë kakao
4 filxhanë qumësht
2-3 lugë mjaltë
2 filxhanë vaj ulliri

Për kremin e bardhë:

100 ml pana
100 gr çokollatë e shkrirë me 50ml qumësht

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: