Recete nga znj Eneida
Përbërësit

1 litër qumësht
4 lugë kakao
250 gr sheqer
50 gr niseshte
50 gr gjalpë
2 pako biskota me çokollatë
50 gr arra
Sheqerna për ëmbëlsira

Përgatitja
Vendosim qumështin në zjarr dhe shtojmë kakaon duke e trazuar mirë. Shtojmë edhe sheqerin. Në pak qumësht që e kemi hequr mënjanë, tresim niseshten dhe sapo qumështi të ziejë, e shtojmë dhe e trazojmë të mos formojë kokrra. Sapo të fillojë të trashet, shtojmë 50 gr gjalpë. Në një tavë thërrmojmë biskotat, shtojmë kremin, arra dhe sheqerna lart dhe e lëmë të ftohet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb