Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

200-300 gr gështenja
100 gr sheqer kaq
10 biskota
200 ml pana për ëmbëlsira
Copëza çokollate

Përgatitja

Gështenjat i mbulojmë me ujë dhe u shtojmë sheqerin. I lëmë të ziejnë sa të bëhen bashkë me sheqerin dhe i grijmë. Rrahim panën të bëhet kremoze. Marrim disa gota dhe në fund të tyre shtojmë biskota. Vazhdojmë me kremin e gështenjave, panën dhe në fund copëzat e çokollatës. E servirim të ftohtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb