Nëse nuk është alarmante, sigurisht që situata në sulmin e Juventus nuk është aspak e mirë. Me Paulo Dybala që enede nuk ka një datë të saktë për rikuperimin dhe rikthimin në fushë pas dëmtimit në gju, “Zonja e Vjetër” duhet t’i bëjë llogaritë edhe pa Alvaro Morata. Sulmuesi spanjoll ka humbur shkëlqimin që e shoqëroi në fillim të sezonit, ndërsa një dëmtim e le jashtë fushe edhe për ndeshjen e radhës në transfertën e Veronës.

Cristiano Ronaldo 1
Cristiano Ronaldo 1

Një goditje e rëndë për Andrea Pirlo që është i detyruar të mbështetet vetëm te Cristiano Ronaldo.
Ylli portugez i ka shpërblyer besimin deri tani. Këtë e thonë shifrat, ku përveçëse kryeson tabelën e shënuesëve me 18 gola në Serie A, 41% e të gjithë golave të Juventusit në këtë sezon mbajnë firmën e tij. Në pritje që sulmi bardhezi të plotësohet me rikuperimin në fillim të Morata dhe më pas të Dybala, Pirlo do të vendosë Kulusevskin në krah të Cristiano Ronaldo.
(balkanweb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb