Pesë emigrantë turq të cilët kanë tentuar që të futen fshehur në territorin grek, duke u fshehur një kamion, por rrahjet e zemrës i kanë nxjerrë zbuluar.

Mediat vendase shkruajnë se ata janë zbuluar përmes një deduktori. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në pikën doganore të Evias.

Autoritetet policore arrestuan edhe shoferin e kamionit i cili  do të dërgohet në Prokurorinë e Aleksandropolisit, ndërsa mjeti është konfiskuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb