Ndërsa numri i opozitarëve të rinj në Kuvend ka shkuar në 16, të tjerë kandidatë shprehin interesin për të hyrë në Parlament.

“BalkanWeb” mëson se dy kandidatë të rinj kanë dorëzuar sot pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve formularët e dekriminalizmit.

Bëhet fjalë për kandidatin e PD-së në Elbasan, Arben Elezi dhe kandidaten e LSI-së, Ambra Borova në Shkodër.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb