“BalkanWeb” mëson emrat e dy vëllezërve nga Tirana, që iu sekuestrua pasuria miliona euro e vënë nga aktiviteti criminal.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton se është sekuestruar pasuria 3.7 milionë euro e vëllezërve Shkëlzen Hoxha dhe Edmond Hoxha.

Policia iu ka sekuestruar vëllezërve të dënuar në Belgjikë për vepra të rënda kriminale 4 apartamente në Tiranë, 2 apartamente në Sarandë, 1 ambient biznesi trekatësh në Laprakë; 1 njësi tregtare, 1 palestër, 7 garazhe dhe dy aktivitete biznesi në Tiranë; 4 automjete BMË X5 dhe llogari bankare në euro, usd dhe lekë dhe gjendjen aktuale në këto llogari në tri banka të nivelit të dytë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb