TIRANË

Zbardhen vendimet e mbledhjes së Këshillit të Ministrave, të marra së fundmi.

Në bazë të vendimit të marrë, është liruar nga detyra zv ministrja e Financave, Belinda Ikonomi.

Po ashtu, është liruar nga detyra prefekti i qarkut të Gjirokastrës, Astrit Aliaj.

Ndërsa, Odise Kote emërohet prefekt i qarkut të Gjirokastrës.

 (d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb