TIRANË

Është miratuar lista përfundimtare me 5 kandidatë për Inspektoratin e Lartë të Drejtësisë. Në garën për ILD-në, në vend të parë, u rendit Artur Metani me 89.6 pikë.

Në vend të dytë u rendit Sokol Stojani me 89 pikë. Në vend të tretë u rendit , Joana Asimi Sorraj 82.2 pikë.

  • foto galeri

Në vend të katërt u rendit Eris Hysi me 78.3 me pikë, kurse në vend të  pestë u rendit Lindita Troja me 63.4 pikë.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb