Anëtarësia e PD në Dibër, Bulqizë e Mat ka përzgjedhur kandidatët e preferuar që kalojnë në fazën tjetër të procesit.

Gazetari Enver Doçi raporton për BalkanWeb se në Dibër ka 7 kandidatë, teksa janë skualifikuar  Agron Qoku dhe Bajram Balliu. Në Bulqizë votoi 50% e anëtarësisë, teksa edhe në Mat ka 7 kandidatë pasi pjesëmarrja ishte 60%. Në rang qarku u shënua një pjesëmarrje prej 57.6%.

Por nga shumë kandidatë, anëtarësia e PD ka zgjedhur 20 në rang qarku, duke skualifikuar vetëm 2 në Dibër.

 

KANDIDATËT E DIBRËS

1.XHEMAL GJUNKSHI
2. LUAN HAKA
3.ILIR HYSA
4.JETON KALOSHI
5.MIRELA MAZARI
6.NEHAT COLLAKU
7. ALBERT KOJKU

 

KANDIDATËT E BULQIZES
1.BARDHYL RAMA

2.DURIM BALLA
3. EDMOND ISAKU
4.FLLANXA LOSHA
5.MUIS LLANI
6.PETRIT DODA

KANDIDATËT E MATIT

KRESHNIK COLLAKU
DHURATA CUPI
BASIR CUPA
NEZIR RIZVANI
DENIS VATA
LINDITA DODA
DEA KAZIU

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb