Një garë e fortë brenda degës së Partisë Demokratike në Gramsh ku garuan 6 kandidatura. Në përfundim nga votimi dolën dy primare , Kodhel Çala dhe Hasim Çekrezi

Kandidaturat janë të njohura për qytetarët Gramsh.

Kodhel Çala i lindur ne 1960 me profesion mjek veterinar ka drejtuar pesë mandate si kryetar në dy komuna.

Dy mandate në komunën Tunje dhe tre në komunen Sult.

Ne vitin 2015 kandidoi për kryetar te bashkie Gramsh ku mori 6300 vota, ky është viti që partia demokratike arriti kulmin ku dyfishoi rezultatin.

Hasim Çekrezi, anëtar i Partisë Demokratike që në vitin 1992 nga viti 2003 -2011 kryetar komune në Pishaj nga viti 2015 -2019 anëtar i Këshillit bashkiak.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: