Nën akuzën për trafikim të narkotikëve, Apeli i GJKKO dënon me burg 13 të pandehur e arrestuar në kuadër të operacionit “Limiit”.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se konkretisht Besjan Zenel dënohet me 8 vjet burg, Andrea Caca dënohet me 9.4 vjet burg, Sokol Nesimi dënohet me 10 vjet burg, Eljon Jaho dënohet me 8 vjet burg, Bilbil Shqalshi dënohet me 8 vjet burg, Emiliano Kalemi me 8 vite burg, Enkelejdi Sadik me 8 vite burg, Kristo Çobaj me 8 vite burg, Aleksanër Pepi alias Bani, 8 vite burg,  Festim Çorbaxhi alias Bajraktari 8 vite burg, Hysni Sadik 6 vite burg, Bektash Zenel 6 vite burg, Gjergji Muke, 3 vjet e 4 muaj burg, Romeo Tare 3 vjet e 4 muaj burg, Rexhep Ipek 8 vite burg.

Këta persona  u arrestuan në kuadër të operacionit “Limit”, në shtator të 2019, oeracion që  u krye nga ish-Prokuroria për Krime të Rënda në bashkëpunim me Policinë e Shtetit dhe autoritetet greke.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb