Një tragjedi e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku një çift shqiptarësh, Mynevere Karabollaj (Myrtaj), 37 vjeçe dhe Flonino Merkuri 23 vjeç, janë ekzekutuar brenda në banesë.

 640 0 1669024387xvera Myrtaj 729

Sipas mediave italiane ata dyshohet se janë vrarë nga ish-burri i 37-vjeçares, Viron Karabollaj, i cili pas krimit është gjetur pajetë në kompaninë via Oriago në Chirignago ku punonte.

Autori I Vrasjes
Autori I Vrasjes

Policia, pas një telefonate nga vajza e viktimës, e cila deklaroi se prej një dite nuk kishte mundur të lidhej më të ëmën, ka mësyrë në shtëpinë e çiftit, aty ku i kanë gjetur të pajetë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb