GREQI

Agim Margegaj ësthë shqiptari i cili u arrestua dje në Greqi pasi nuk u kthye në burg pasi mori lejen disa ditore për të qëndruar jashtë.

Sipas mediave greke, Agim Margegaj rezulton me burgim të përjetshëm në Greqi për vrasje me dashje, tentativë vrasje më shumë se një herë, grabitje në bashkëpunim, armëmbajtje pa leje dh përdorim arme.

Por nga ana tjetër në dhjetor të 2018 në listën e publikuar nga Policia si personat më të kërkuar nga Shqipëria, ishte dhe Agim Dode Margegaj, i dënuar në Lezhë me 35 vite burg për veprën penale vrasje.

Ai u kap dje me 5.5 kg heroinë nga një operacion policor në Artemida të Athinës. Por kërkimet e Policisë vijojnë teksa janë në kërkim të një furgoni tip Benz që dyshohet se kishte kaluar nga Kakavija, pra dyshimet janë që droga të kishte ardhur nga Shqipëria.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb