ITALI

Një shqiptar u arrestua në Abruzzo pasi ka goditur një grua moldave 12 herë me thikë në bark dhe pjesë të tjera të trupit.

Mes 28-vjeçarit shqiptar Roland Bushi dhe 33-vjeçares moldave sipas medieve italiane dyshohet se kishte një romancë, ndërsa pas sherrit i riu e qëlloi mizorisht me thikë duke e plagosur rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në banesën e gruas, e cila jetonte me motrën dhe nënën. Mediat italiane nënvizojnë se pas krimit, qeni i moldaves iu sul shqiptarit për ta kafshuar.

Gruaja 33-vjeçare nga Moldavia ka marrë plagë nëpër trup dhe po kurohet në spital. Ndërkaq, burri nga Shqipëria u arrestua nën akuzën e tentativës së vrasjes.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: