Një 20-vjeçar shqiptar ka kthyer në  parcelë kanabisi një zonë të braktisur brenda një gjykate të magjistraturës, në Angli.

Sipas mediave të huaja, Ilidion Brahaj, doli  në Gjykatën Chester Crown të ​​mërkurën ku u deklarua fajtor për akuzën e prodhimit të drogës së klasit B. Akuza vjen pas zbulimit të parcelës  me më shumë se 1,000 bimë brenda ish Gjykatës së Magjistraturës Halton në Northëay në Runcorn, dhe që përfshin një periudhë midis 1 shtatorit deri në 26 nëntor 2021.

Gjykata e Magjistraturës Halton u mbyll nga Ministria e Drejtësisë më 13 janar 2017, si pjesë e një ristrukturimi për uljen e kostove që pritej të kursente 350,000 £ në vit. Ajo ka mbetur bosh që nga ajo kohë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: