KRUJË

Asllan Jaupaj është personi i cili humbi jetën sot pas shpërthimit të tritolit në guroren në Nikël të Krujës.

Në fakt gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se gurorja ishte e licencuar dhe në pronësi të Klemend Muratajt i cili ndodhej jashtë shtetit.

Ndërkohë i plagosuri Demnushi kishte vetëm dy ditë që ishte punësuar dhe sot u plagos rëndë ku rrezikon të humbasë njërin sy.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb