KAVAJE

Kavaja u trondit sërish para pak ditësh, teksa një 60-vjeçar vrau një 29-vjeçar me çifte në një lokal.

Gazetari Kelmend Baçi raporton për “Balkanweb” se gjykata ka dhënë sot masën e sigurisë për autorin e dyshuar, shtetasin Xhevdet Leçini. Gjykata vendosi ta lerë në burg 60-vjeçarin.

Xhevdet Leçini dyshohet se vrau me çifte shtetasin Marius Ismaili 29 vjeç. Ismaili u vra gjatë një konflikti për motive të dobëta.

Leçini do të mbetet pas hekurave, nën akuzën e vrasjes, parashikuar nga neni 79 i Kodit Penal.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb