Një emigrant shqiptar i paligjshëm, i cili iku si klandestin në Mbretërinë e Bashkuar duke u fshehur në një kamion, u arrestua nga autoritetet britanike duke punuar në një fermë kanabisi në një shtëpi në Leeds.

Shqiptari Bledar Tenaj është rekrutuar nga një bandë kriminale pasi nuk ka mundur të sigurojë punë ligjore pas mbërritjes së tij në Britani. Pas një informacioni, policia bastisi pronën në Gathorne Terrace në zonën Chapeltoën më 27 korrik.

Në atë banesë policia gjeti 168 bimë në tre nga katër katet e pronës, me një vlerë në treg deri në 92,000 paund, tha prokurorja Louise Pryke për Gjykatën e Kurorës së Leeds.

B25ly21zomeznjdhnjg0ltc2ywetndqwyi04ndjkltrmntizzjhiotc5zdphoge0zmrini01nzkyltriogityjlkmy1ln2riymu1yzkyymi=
B25ly21zomeznjdhnjg0ltc2ywetndqwyi04ndjkltrmntizzjhiotc5zdphoge0zmrini01nzkyltriogityjlkmy1ln2riymu1yzkyymi=

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: