NIGERI- Një seri fotografish vinë nga lagja e varfër e Lagos-it në Nigeri, që tregojnë fytyrat e vuajtura të punëtorëve të seksit që jetojnë në kushte të mjerueshme. “Daily Mail” shkruan se mijëra njerëz preken nga HIV, ndërsa miliona vdesin nga virusi në të gjithë Nigerinë.

Një studim i kryer vitin e kaluar tregon se një e katërta e punëtorëve të seksit në këtë vend preken nga virusi HIV.

Fotot e shkrepura nga fotografi Ton Koeneon, tregojnë mjerimin brenda shtëpive publike dhe kushteve të vështira në të cilën jetojnë këto gra që detyrohen të shesin trupin. Për më tepër shihni fotot.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb