Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka deklaruar se askush nuk do ta ndalojë Ankaranë që të garantojë sigurinë e kufijve të saj.

Më tej ka theksuar se rezultati i operacioneve ushtarake të Turqisë në Irakun Verior dhe Siri do të jetë i suksesshëm.

“Turqia ka të drejtë të marrë të gjitha masat për të garantuar sigurinë e saj, sigurinë e kufijve të saj. Askush nuk mund të na pengojë të përdorim këtë të drejtë,” tha Erdogan .

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb