Presidenti turk Recep Tayip Erdogan, ka nisur sot vizitën zyrtare në Shqipëri.

Erdogan u prit në aeroportin e Rinasit nga kryeministri Edi Rama.

Ndërkohë për mbarëvajtjen e vizitës janë shtuar masat e sigurisë në akset kryesore.

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Gardën e Republikës kanë marrë masa për garantimin e sigurisë në këtë vizitë të presidentit turk.

‘Masa të shtuara sigurie të marra nga Policia e Shtetit, në bashkëpunim me Gardën e Republikës, për garantimin e mbarëvajtjes së vizitës së presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan’

Nga Rinasi, Erdogan udhëton drejt Laçit, në kompleksin e apartamenteve që janë ndërtuar falë donacioneve të qeverisë së tij për familje të prekura nga tërmeti i 26 nëntor.

Erdogan do të përurojë 524 apartamente të reja të banimit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb