Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me homologun libanez Michel Aoun pas shpërthimit në Bejrut.

Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan ka shprehur ngushëllime për jetët e humbura, duke uruar gjithashtu shërim të shpejtë për të plagosurit.

Erdoğan gjithashtu është shprehur se Turqia qëndron pranë Libanit dhe se janë të ofrojnë ndihmë humanitare në të gjitha sferat, duke filluar nga ndihma në sektorin e shëndetësisë.//AA 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb