ITALI- Federata e Futbollit në Itali ka zgjedhur presidentin e ri. Timonieri i federatës do të jetë Gabriele Gravin, i cili  mori shumicën dërrmuese të votave  rreth 97.2 për qind në asamblenë e zgjedhjeve gjatë ditës së sotme.

Pas triumfit ai foli për mediat duke u zotuar se do të ndryshojë orientim dhe drejtimin e futbollit në vendin fqinj.

“Gabriele është një nga ju, dikur që do të ndryshojë dhe të rinisë futbollin e ri italian. Ne do të ndryshojmë orientimin dhe drejtimin”, tha ai.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb