Christian Eriksen duket se do të veshë fanellën e Manchester United. Mesfushori nga Danimarka ka arritur një kontratë me “Djajtë e Kuq”, e cila do jetë e vlefshme deri në vitin 2025.

Sipas asaj që shkruhet në media, e vetmja gjë që mungon është zyrtarizimi. 30 vjeçari, pas problemeve shëndetëesore që kaloi, luajti me fanellën e Brentford në Premier League për një sezon.

Eriksen e njeh mjaft mirë kampionatin anglez. Ai ka luajtur për disa edicione me radhë për Tottenham.

Fr
Fr

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb