Kryeredaktori i Gazetës Shqiptare Erl Murati i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se nuk mendon se palët politike në vend do të garantojnë një proces të drejtë zgjedhor.

Murati tha se maxhoranca ka përparësi, ka paratë e flirton me krimin, andaj e sheh veten më superiore.

Erl Murati: Mendoj se nuk garantohet dot një proces zgjedhor i drejtë. Kjo sepse maxhoranca ka pushtetin, paratë. Në rast se dështon tryeza, opozitës do i thuhet se përse ndodhi kështu.

Kryeministri ka thënë se cfarë e kërkon OSBE, maxhoranca do ta miratojë, prandaj fatura i shkon opozitës. Janë shumë benefite të qeverisë, që tek flirti me krimin etj.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb