Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një reagim të bërë në Facebook, ka paralajmëruar protesta të fuqishme.

Përmes një postimi në Facebook, Meta shprehet se shqiptarët po vidhen çdo ditë pa pushim dhe pa mëshirë ndërsa shton se çmimet do të bihen kur populli të ngrihet.

“Shqiptarët po vidhen papushim dhe pamëshirë. Është e qartë që çmimet do të bien, kur populli të ngrihet. Dhe populli do të ngrihet shumë shpejt në protesta të fuqishme!”, shkruan Meta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb