Ditën e djeshme ka ndërruar jetë aktivisti i njohur i çështjes kombëtare të Kosovës, Shaban Bobaj. Të shumtë kanë qenë reagimet për vdekjen e tij, ku ngushëllimeve iu është bashkuar edhe gazetari Milaim Zeka.

Postimi i Milaim Zekës

Lamtumire Shaban Bobaj

Lum Kosova qe te ka lindur.

Lum diaspora qe te ka pase.

Te lumte ne qe te kemi njohur e qe te kemi pasur shok, mik, bashkepunetor!

Shpirti Yt pushofte ne boten tjeter, bashke me Jusuf e Bardhosh Gervallen, me Kadri Zeken, Remzi Ademin, Sali Çekun, Mehdi Rexhen, e shume bashkepuntor te tjere qe i ke pasur.

Veshtire me u pajtu se ike per ne boten tjeter!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: