Nëpërmjet një statusi në Twitter Enkelejd Alibeaj i është përgjigjur kreut të PD Sali Berisha.

Ndërsa është shprehur kritik, Alibeaj thekson se Berisha vazhdimisht përdor gjuhë denigruese për ata që mendojnë ndryshe nga ai.

“Në këto 30 vjet dy gjëra nuk kanë ndryshuar në Shqipëri: nostalgjikët e komunizmit dhe gjuha denigruese e Sali Berishës për të gjithë ata që mendojnë ndryshe nga ai. E sigurt është që të gjithë sa më sipër janë non grata të vlerave të qytetarisë, për të cilat PD do vazhdojë të luftojë çdo ditë!”, shkruan ai.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb