17 civilë u vranë në një sulm me dron nga qeveria etiopiane në qytetin Mai Tsebri në Tigray. Kjo u raportua nga vullnetarë dhe dëshmitarë, sipas të cilëve të vdekurit “punonin në një mulli për bluarje”.

Sipas një raporti të administratës lokale, viktimat janë kryesisht gra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb