Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka ironizuar Ramën lidhur me eurobondin 650 milionë euro që do të marrë Shqipëria pas krizës së koronavirusit.

Bardhi thotë se 200 milionë euro qeveria do shlyejë borxhin e 2015, kurse 450 milionë euro do i ndajë me oligarkët për PPP.

Ai thotë se kryeministri është i dështuar kurse qeveria është e falimentuar pasi mendon vetëm për 5 veta duke braktisur 5 milionë shqiparë.

 

 

 

STATUSI NGA GAZMENT BARDHI

?VËMENDJE! “Sukses” i jashtëzakonshëm: Qeveria ka marrë 650 milionë euro borxh!

 

??VËMENDJE! 200 milionë euro Qeveria do t’i përdorë për të shlyer borxhin e vitit 2015!

 

???VËMENDJE! 450 milionë euro Qeveria do t’i përdorë për t’i ndarë me 5 oligarkë në projekte PPP.

 

❌ Kryeministër i dështuar, me Qeveri të falimentuar, që vazhdon të mendojë vetëm për 5 njerëz dhe ka braktisur 3 milionë shqiptarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb