Me Kukësin, Teutën dhe Laçin që u likuiduan në bllok nga turi i dytë në Europa League, Tirana mbetet ekipi i vetëm shqiptarë prezent në turneun e dytë më të rëndësishëm në kontinentin e vjetër. Në Nion të Zvicrës, bardheblutë njohën rivalin e tyre në fazën “play-off”.

Tiranaaa
Tiranaaa

Goglat i rezervuan ekipit kryeqytetas ekipin e Young Boys, një nga dy rivalët më të vështirë të mundshëm pasi në të njëjtën vazo ishte dhe Dinamo Zagreb. Fati nuk përkëdheli këtë herë ekipin bardheblu i cili në këtë fazë katapultojë pa zbritur në fushë, me goglat që i dhuruan një biletë falas për në fazën “play-off”. Fati nuk desh gjithashtu që kjo sfidë të luhej në kryeqytet pasi do të zhvillohet në transefertë, në Zvicër. Me 1 tetor kampionët në fuqi do të provojnë gjithçka për gjithçka për të synuar fazën e grupeve në Europa League, fundja është një sfidë teke dhe zviceranët nuk janë në formën e tyre më të mirë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb