Diego Costa është dënuar me gjashtë muaj burg në Spanjë pasi është shpallur fajtor me akuzën për evasion fiskal. Pas Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, sulmuesi i Atletico Madrid bëhet futbollisti i tretë I La Liga që merr një dënim të tillë. Sipas gjykatës, ai nuk ka deklaruruar si dhe nuk ka paguar taksat për një shifër të barabartë me 1.1 milion euro në vitin 2014.

0 Diego Costa
0 Diego Costa

Sipas akuzës, Diego Costa firmosi një kontratë sponsorizimi përpara transferimit në Premier League, tenksa fshehu të ardhurat financiare të saj. Gjithsesi, ashtu si në dy rastet e para që kishin protagonist Cristiano Ronaldo dhe Messi, sulmuesi I Atletico Madrid nuk do të bëjë asnjë ditë burg, pasi ka pranuar të paguajë një gjobë prej 36 mijë euro.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb