Kryedemokrati Lulzim Basha e mbylli me një rrëfim ndryshe, Intervistë dhënë gazetares Nisida Tufa, në emisionin “Kjo Javë”. Kreu i PD foli për përditshmërinë e tij, kohën e shpenzuar në politikë e familje.

Pyetje: Dhe në fund fare, z.Basha përtej gjithë intervistës që zhvilluam bashkë, duke përfituar edhe nga rasti që po realizojmë këtë bisedë të gjatë. Ju flisni gjithmonë politikisht por një periudhë shumë intensive për Partinë Demokratike, për ju personalisht, duke nisur që nga 26 shkurti i famshëm, si është një ditë për ju z.Basha nga mëngjesi deri në darkë, për nga pjesa e intensitetit dhe si i përjetoni ju sulmet ndaj jush, të të gjitha formave që janë zhvilluar deri tani?

Lulzim Basha: Dita është shumë intensive. Mendoj se do të ishte e kotë të përpiqesha në minutazhin që na ka mbetur të të jepja një përshtypje. Ditët janë të ngarkuara, kjo është padyshim ngarkesa apo edhe përgjegjësia që kam marrë përsipër. Sa i përket qëndrimeve që mbahen ndaj meje ka nga ato që kanë për qëllim thjesht dhe vetëm të detraktojnë, pra të më heqin fokusin nga përgjegjësitë e mia karshi qytetarëve shqiptarë dhe interesit të qytetarëve shqiptarë, ka nga ato që meritojnë vëmendje, pavarësisht se mund të shprehen në mënyra jo fort të pëlqyeshme nga unë. Përpiqem që këtyre të dytave t’u kushtoj vëmendjen e duhur, sepse një politikan që nuk reflekton përbën një rrezik të madh për vendin, partinë dhe veten e tij.

Pyetje: A ka një emër konkret që ju ka bërë të reflektoni?

Lulzim Basha: Ka shumë dhe unë reflektoj edhe nga kritika që vijnë nga kundërshtarë të hapur dhe të pandryshueshëm të mi.

Pyetje: Po nga vetë forca juaj politike?

Lulzim Basha: Padyshim!

Pyetje: Z.Basha po për familjen sa kohë keni për t’iu përkushtuar?

Lulzim Basha: Fatkeqësisht shumë më pak sesa duhet.

Pyetje: Unë ju falënderoj shumë për këtë intervistë që realizuam bashkë. Faleminderit që ishit në “Kjo Javë”!

Lulizm Basha: Faleminderit ju!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb