BRITANI – Familja mbretërore ka zbuluar emrin e princit të vogël të ardhur në jetë më 23 prill. Princi është është bekuar me emrin Louis Arthur Charles.

Duka dhe dukeshë e kembrixhit janë të gëzuar të njoftojnë se ata e kanë bëkuar djalin e tyre me emrin Louis Arthur Charles. Fëmija do të njihet si princi i mbretëror Luis i Lembrixhit.” thuhet në deklaratën e pallatit mbretëror.

Anëtarët e kësaj familjeje marrin kryesisht emra të paraardhësve të tyre.  Princi Louis u lind në orën 11.01 më 23 prill 2018 në Spitalin e Shën Marisë në Paddington të Londrës, me peshë 3 kg e 900 gramë. Luis është fëmija i tretë i Duka dhe Dukeshës së Kembrixhit. Gjithashtu ai është i pesti në radhën për fronin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb