Edhe qytetarët në Tiranë janë sensibilizuar me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Kosovë, ku u dhunua një e moshuar nga infermieria në azil.

Të mbledhur në Sheshin Skënderbej, qytetarët kanë vendosur fletushka me shprehje motivuese dhe përkrahëse ndaj të moshuarës, ndërsa të pyetur nga News24 e BalkanWeb ata e kanë cilësuar ngjarjen monstruoze.

Pritet që të bëhet edhe një marshim drejt Sheshit Nenë Tereza.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb