Gjatë një raport të fundit nga ‘Daily Beast’, fansat e Johnny Depp kanë paguar rreth 3 mijë dollarë për të zhbllokuar dokumentet e gjykatës në përpjekje për të mësuar më shumë rreth Amber Heard , por pa dashje ata ekspozuan Depp-in dhe informacionin që ai ishte përpjekur të mbante privat.

Më shumë se 6,000 faqe të dosjeve gjyqësore nga gjyqi Depp kundër Heard u zbuluan gjatë fundjavës. Dokumentet hedhin dritë të re mbi rastin që u bë viral dhe zbuluan informacione të reja në lidhje me strategjinë ligjore të secilit ekip dhe malet e provave që u shpërfillën.

Kjo në fund, reflekton shumë keq për Johnny Depp dhe ekipin e tij ligjor, dhe ndoshta, thjesht ndoshta, hap diskursin që Amber Heard mund të ketë thënë të vërtetën gjatë gjithë kohës.

Depp u përpoq të paraqiste fotot nudo të Amberit në prova dhe ta fajësonte atë për vdekjen e shoqes së saj

Ekipi ligjor i Heard i argumentoi gjyqtarit në dokumentet e pavulosura të gjykatës paraprake se gjykimi nuk duhet të përfshijë dëshmi në lidhje me një sërë “çështjesh personale të parëndësishme”, duke pretenduar:

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Z. Depp kërkon në mënyrë të papërshtatshme të prezantojë prova për çështjet personale të parëndësishme të mëposhtme: (1) foto nudo të Amber Heard; (2) video e shfaqjes reale të motrës së Amber Heard, Ëhitney; (3) marrëdhëniet e kaluara romantike të Ëhitney dhe Amber; (4) Amber një periudhë e shkurtër si një kërcimtare ‘ekzotike’ vite përpara se të takonte Z. Depp dhe Z. Depp duke u përpjekur të sugjeronin ose nënkuptojnë në mënyrë joserioze dhe keqdashëse se zonja Heard ishte në një kohë eskortë.”

Dokumentet gjyqësore të pavulosura së fundi përfshijnë gjithashtu depozitimin e Ëhitney Henriquez , i cili u mor më 3 shkurt 2022. Gjatë gjithë intervistës, avokatët e Depp pyesin Heard për ” Logan “, një mik i saj që vdiq në një aksident me makinë kur ai ishte adoleshent dhe kishte një efekt domethënës tek ajo, duke e lënë atë, sipas fjalëve të Henriquez, “të shkatërruar”.

Henriquez fillimisht u përgjigj “jo” kur avokatët e Depp pyetën nëse Heard dhe Logan kishin qenë ndonjëherë të përfshirë apo grindur në mënyrë romantike.

Më pas ata bënë një përpjekje për të nënkuptuar se Heard i kishte thënë Henriquez-it se ajo kishte qenë me Logan ditën e vdekjes së tij dhe/ose po drejtonte automjetin me të cilin ai vdiq, por Henriquez e hodhi poshtë këtë pretendim. Henriquez u përgjigj: “Nuk kishte të bënte me këtë”, pyetjeve të vazhdueshme të avokatëve të Depp nëse pezullimi i privilegjeve të drejtimit të automjetit të Heard “kishte ndonjë lidhje me aksidentin në të cilin vdiq Logan”.

Henriquez shtoi: “Unë kurrë nuk kam thënë se jam nënshtruar ndonjë dhune për shkak të Amberit”, në mbështetje të dëshmisë së saj se Heard nuk e kishte goditur kurrë, nuk e kishte goditur me shuplakë ose nuk e kishte shtyrë.

Shumë mesazhe me pjesë që mungojnë

Ekspozimi i mesazheve me tekst që ish-asistenti i Depp-it, Stephen Deuters , i dërgoi Heard-it në vitin 2014, në lidhje me kohën që Depp dyshohet se e kishte “shkelur” Heardin gjatë një zënke në bordin e një avioni privat, janë ndër dokumentet e pambyllura.

Deuters i dërgoi mesazh Heard-it për Depp-in, duke thënë: “Nëse dikush do të ishte vërtet i sinqertë me të se sa keq ishte me të vërtetë, ai do të tmerrohej. Jam i trishtuar që ai nuk ka një mënyrë më të mirë për të ditur vërtetë ashpërsinë e veprimeve të tij dje. Fatkeqësisht për mua i mbaj mend në tërësi, në detaje, gjithçka që ndodhi, ai u tmerrua, kur i thashë se të ka shkelmuar, ai qau”.

“Edhe një herë, e gjej veten në një vend turpi dhe keqardhjeje. Sigurisht që më vjen keq… nuk do ta bëj më kurrë… Sëmundja ime disi u zvarrit dhe më rrëmbeu… Ndihem shumë keq që të lashë poshtë,” i dërgoi Depp një mesazh Heard. Ai më vonë dërgoi mesazhe për të kërkuar falje, duke e quajtur veten një person “i egër të ndyrë” dhe “i çmendur”, në mesazhet që Heard mbante.

Megjithatë, ekipi ligjor i Depp në Broën Rudnick nuk ishte në gjendje të gjente asnjë provë të teksteve në iCloud të Depp dhe hetoi mundësinë që ato, sipas fjalëve të tyre, të ishin “fshirë”. Firma ligjore përfundimisht arriti në përfundimin se ata ishin “të zhdukur” për një arsye të panjohur. Këto tekste që kanë të bëjnë me incidentin e “shkelmimit” u prezantuan në gjyqin në Mbretërinë e Bashkuar, por u përjashtuan nga gjyqi për shpifje në Virxhinia për shkak të mungesës së pranueshmërisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb