Max Verstappen nuk fal në Formula 1. Holandezi ia doli të triumfojë në Çmimin e Madh të Spanjës, duke zhvilluar një garë fantastike.

Paraqitje të mira bënë edhe Leëis Hamilton dhe George Rusell, që me makinat Mercedes u rënditen përkatësisht në vendin e dytë dhe të 3-të. Perez dhe Sainz e shohin veten në pozicionin e katërt dhe të pestë.

Fitorja është e pesta në sezon për Verstappen në shtatë garat e para të vitit 2023 dhe rrit epërsinë e tij ndaj shokut të skuadrës Sergio Perez në 50 pikë.Formula 1 sa vjen e bëhet me interesante.

 

Renditja Formula 1

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb