Elon Musk, i cili prodhon automjete elektrike ”Tesla”, ka vendosur të prodhojë edhe një birrë me këtë emër.

Me rastin e prezantimit të fabrikës së re të makinave në Berlin, Musk ka zbuluar edhe ”Gigabier”, birrën e lidhur me këtë nismë.

Me një shishe të frymëzuar nga Cybertruck, kompania futuriste do të ndërtohet në Gjermani duke filluar nga viti 2022.

Musk synon ta bëjë më të lehtë dhe më argëtuese jetën për punonjësit në këtë fabrikë, që pritet të punësojë deri në 10 000 persona.

”Për më tepër, ‘Tesla’ do të personalizojë muret e garazheve të ndryshëm, për t’i bërë ato më pak të mërzitshme përmes pikturave murale”, shpjegoi Musk.

Nuk është hera e parë që ai merret me këtë lloj biznesi.

Nëntorin e kaluar, sipërmarrësi eklektik vuri në shitje ”Tesla Tequila”, e cila u shit shpejt dhe u shit në pak orë, me një çmim prej 250 dollarë për një shishe.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb