KORCË

Një operacion antidrogë i policisë së Korçës ka përfunduar me tre të arrestuar.

Të arrestuarit akuzohen për vepra penale që lidhen me korrupsionin.  Ndërkaq, policia në kuadër po të të njëjtit operacion të titulluar “Farmacia” ka proceduar penalisht dy doganierë të Kapshticës.

Në pranga kanë përfunduar shtetasit me inicialet Y.C, R.N dhe R.Xh, që të gjithë banues në Korçë.

Forcat policore sekuestruan medikamente, të cilat dyshohet se janë kontrabandë.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: